aktepebiz.forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aktepebiz.forum

aktepebiz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

nasrettin hoca fıkraları-7-

YazarMesaj
**by_KRAL**
ADMİNİSTÖR
ADMİNİSTÖR
**by_KRAL**

nasrettin hoca fıkraları-7- Empty
MesajKonu: nasrettin hoca fıkraları-7-   nasrettin hoca fıkraları-7- I_icon_minitimeÇarş. Haz. 03, 2009 6:51 pm

El Yazısı
Nasreddin Hoca iyi bir eğitim görmüştü. Bölgenin en iyi okullarına gitmişti. Bunu bilen ve okuma yazma bilmeyen bir komşusu bir gün Hoca’ya gelmiş:
- “Hoca” demiş. “Oğlum Konya’da. Ona bir mektup yazar mısın?” Hoca da:
- “Ben Konya’ya gidemem” demiş.
- “Sana, Konya’ya git demedim mektup yazmanı istedim.” Hoca:
- “Benim el yazımı benden başka kimse okuyamayacağında mektubu okumak için kendim gitmeliyim.”

Doksan Dokuz
Bir devirde Nasreddin Hoca büyük bir para sıkıntısına düşmüş. Ne yapsın? Başlamış gece gündüz evinde yüksek sesle dua etmeye:
- “Yarabbim, bana yüz altın ver! Doksan dokuz olursa asla kabul etmem…” Onun durmadan böyle dua ettiğini duyan zengin bir komşusu merak etmiş. Yanına doksan dokuz altın alarak görünmeden Hoca’nın damına çıkmış. Tam Hoca aynı duayı sayıklarken başlamış bacasından teker teker altınları atmaya. Hoca, bacasından altın yağmaya başladığını görünce, Allah’ın nihayet duasını kabul ettiğine inanarak koşmuş. Başlamış altınları toplamağa… Bir taraftan da sayarmış. Altınların sayısı doksan dokuz olunca:
- “Buna da şükür Allah’ım! Varsın doksan dokuz olsun! Diyerek altınları cebine indirmiş.” Bacanın tepesinde bu işin sonunu bekleyen zengin komşu hemen telâşlanmış. Yukarıdan seslenmiş:
- “Hoca! Hoca! Hani altınlar doksan dokuz olursa kabul etmeyecektin! Oldu mu ya!” Hoca pişkin bir tavırla şöyle cevap verir: çiğnememek için koşuyorum!…”
http://aktepebiz.yetkinforum.com,www.aktepebiz.tr.gg

nasrettin hoca fıkraları-7-
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» nasrettin hoca fıkraları-2-
» nasrettin hoca fıkraları-4-
» nasrettin hoca fıkraları-5-
» nasrettin hoca fıkraları-6-
» nasrettin hoca fıkraları-8-